Harika Bir Web Siteniz Olsun

Gerçekten profesyonel bir web sitesine sahip olmayı kim istemez?

Oğuz Sarıkaya olarak hayallerinizden ilham alıp, sizin için en güzel web sitesini tasarlıyoruz.

Üstelik kullanımı kolay ve akıcı.

4860248.png

Neden Bir Web Sitesine İhtiyaç Duyarsınız?

Dijitalleşen dünyada web siteleri işletmeler için bir mağaza, kişiler için ise birer kartvizit özelliği taşır. Web siteleri insanların size ulaşmasını ve sizinle iletişim kurabilmesini kolaylaştırır. Eğer daha çok insana ulaşmak isterseniz web siteniz insanlar ile sizin aranızdaki en güçlü etkileşim köprüsü olacaktır.

web-sitesi-egitimi.png
Content-amico.png

Web Sitesi Nedir?

Web sitesi, dijital bir ortam olan internet ağı üzerinden görsel, metin, video ve animasyonlardan oluşan dijital bir kanaldır. Bu kanal sizin kitleler ile iletişimde ve etkileşimde kalmanıza, aynı zamanda ürün, hizmet ve birçok şeyi özgürce sergilemenize olanak sağlar.

Web sitesi 3 temel prensibe dayanır. Alan adı (isim), hosting (veri deposu) ve içeriklerden (sayfa içi detaylar) oluşur. Bir web sitesine sahip olmak için öncelikle kendinize alan adı yani domain ismi belirlemelisiniz. Web sitenizi eviniz gibi görebilir, alan adınızı ise evinize ulaşılmasını sağlayan bir adres tanımı olarak düşünebilirsiniz.

Alan Adı, Domain Nedir?

Sitenizin online mecralarda yer almasını ve bunun sadece size ait bir adres olarak tanımlanmasını sağlayan çeşitli uzantılarda sunulan sitenizin ismidir. Bu uzantılar; .com .com.tr .net .org ve benzer şekilde olan diğer uzantılardır. .com uzantısı dünyada en çok tercih edilen ve güven veren alan adı uzantısıdır. .net uzantılı alan adları da bunu takip eder.

Bir çok uzantı olsada etkili ve bilinirlik sağlayan bir web sitesinde bu uzantılar pek bir fark yaratmayacaktır. İstisnai durumlar hariç tüm alan adları www ile başlar ve bu uzantılar ile sona erer. Arada kalan bölüm ize sizin alan adınızı tanımlamanız gereken isimdir. Bu isim ingilizce harfleri ve rakamlar dışında hiç bir yazı karakteri kabul etmez. Bu nedenle alan adınızı belirlerken ingilizce karakterlere uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Alan adı isminizi belirlemek tamamen size kalmış bir durum. Bu kurallar çerçevesinde karakter sayı sınırı olmadan istediğiniz ismi belirleyebilirsiniz.


Çok önemli konu, alan adınızın daha önceden alınmamış olmaması. Seçmiş olduğunuz alan adının aktif olarak kullanıldığını öğrenmek için burayı tıklayabilirsiniz.

hosting.png

Hosting Nedir?

Hosting, bir nevi harddisk yani veri depolama birimi gibi çalışan sistemdir. Bu sistemin farkı 7/24 açık ve çalışır olması nedeni ile sürekli erişime imkan sunar. Kesintisiz bu çalışma sayesinde web sitenize her an ve her zaman ulaşılabilir. Hostingler birçok harddiskin bir araya gelerek oluşturulan ve internet ağına sürekli bağlı veri depolama birimleridir. Bu birimler farklı işletmeler tarafından işletilir ve belirli ücretler karşılığı size kiralanır. Eğer wordpress gibi bir web sitesi altyapısı kullanmak isterseniz, verilerinizi barındırmak ve sitenizi aktif çalışır hale getirmek için bir hosting firmasından hizmet almanız gerekecektir. Hosting firması tercih ederken sistemlerin hızı, kalitesi ve güvenirliği gibi konuları her zaman araştırmayı ihmal etmeyin. Özellikle verilerinizin yedeklenmesi ve güvenliği ileride oluşabilecek sorunların önüne geçmek için en önemli etkenlerden biridir. 

Web Sitesi Tasarımı

Bir web sitesinin kalitesini ve gücünü belirleyen en önemli şey web sitesinin tasarımıdır. Tasarımlar iki şeye hitap eder; sizin kalitenize ve kullanıcının deneyimine. Tasarım, sitenizi ziyaret eden kişiler için hem güvenli hemde kolaylık sağlayan özelliklere sahip olmalıdır. Özellikle kullanıcılar sitenizde ulaşmak istediği konulara kolay ulaşılan, işletmenize ve markanıza güven duymalıdır. Yapmış olduğumuz web sitesi tasarımlar ile bu ihtiyaç ve gereksinimlerini tamamen karşılıyoruz. Aynı zamanda kaliteli görseller ve okuması keyifli içerikler ile de deneyimleri güçlendiriyoruz. Günümüzde minimalizm daha ön planda. Bunu uygulamak her zaman kaliteden ödün vermeden kolaylığı beraberinde getiriyor. Uzun ve can sıkıcı metinleri okumaktan kimse keyif almıyor, hatta okumuyor. Bunun yerine etkileyici başlıklar ve metinler üretiyoruz. Böylece vereceğiz mesajlar net ve anlaşılır bir hal kazanıyor.

Website designer-pana.jpg
Telecommuting-pana.png

Web Sitenizi Nasıl Yapıyoruz?

 • Önceliğimiz hayallerinizi uygulamaya dökmek. Web sitesi aslında bir sanattır. Bizler ise bu işin sanatçısı. Web sitenizi hayal gücünüzle birleştirerek gerçek bir dijital sanata dönüştürmeye çalışıyoruz.

 • Eğer beğendiğiniz içerik ve görseller var ise bunları değerlendiriyor, bizim fikirlerimizide sizinle paylaşarak yol haritamızı belirliyoruz.

 • İlk iş olarak web sitenizin hangi amaçla kullanılacağı bizim için çok önemli. Et-ticaret veya sadece kurumsal bir kişiliği temsil eden web sitelerini tamamen ayrı tutuyoruz.

 • İki altyapılı web sitesi üzerinde hizmet sağlıyoruz. Bunlar Wordpress ve WİX. İkisi tamamen farklı altyapılar olmasına rağmen sonuç olarak aynı yola çıkıyor. Ancak tabiki size tercih etmeniz gereken kriterleri detaylı sunuyoruz. 

 • Web sitenizin hedefleri de bizim için önemli. Örneğin, bir işletmeniz var ve telefon araması yada form doldurulmasını talep mi ediyorsunuz? Yoksa markanızı tanıtmak ve kurumsal bir kimliğinizi kayıt altına almak mı istiyorsunuz? Her ne olursa olsun biz hepsine açığız. Bizim için sadece size sunacağımız fikirleri ve yolları netleştirmek.

stamp.png

Markayız

Oğuz Sarıkaya bir markadır. Marka olmak bize, marka ile çalışmak işletmenize değer katar. Güven bizim için en önemli değer.

receipt.png

Faturalandırma

Almış olduğunuz tüm hizmetler, adınıza yada işletmenize yasal olarak faturalandırılır. Faturalarımızın tamamı e-arşiv faturadır.

credit-card (1).png

Ödeme Kolaylığı

Ödemelerinizi kredi kartı ile peşin fiyatına 3 taksit, toplamda 12 takside kadar yapabilirsiniz. Havale/Eft seçeneği mevcut.

Web Sitenizi Hazırlarken Yapılanlar

 • Siteniz için kaliteli görselleri hazırlıyoruz. Dilerseniz sizin sunmuş olduğunuz görselleri düzenleyerek de bunu uygulayabiliriz. Tercihler genelde stok görseller olsada, kullanıcılara gerçek görseller sunmanın güven verdiğini unutmayın.

 • Etkili ve ilgi çekici başlıklar kullanarak kullanıcıya doğru mesajları iletiyoruz.

 • Kısa ama net içerikler ile sade ve anlaşılır metinler oluşturuyoruz. Başlığı anlatan ve konuyu özetleyen etkili ve güçlü metinler.

 • Sayfa deneyimini güçlendiriyoruz. Butonlar, logolar, göstermek istediğimiz konular ve tüm mesajlarımızı kullanıcının ihtiyaçlarını fazlası ile karşılamak için tasarlıyoruz.

 • Siteniz için gerekli tüm eklentileri yüklüyoruz. Güvenlik, üyelik ve ödeme gibi birçok eklentinin tamamlanması sorunsuzca yerine getiriliyor.

 • Sitenizin güvenliğine sizin ve misafir ziyaretçileriniz için ön planda yer veriyoruz.

 • Sitenizin amacına uygun hizmet vermek adına tüm işlevsel sayfaları oluşturuyoruz. İletişim kurma, form doldurma veya hizmet alma gibi tüm süreçler en ince detayına kadar hazırlanıyor.

 • Sitenizin Google gibi arama motorlarında kolaylıkla bulunması ve öne çıkması için gerekli işlemleri de yerine getiriyoruz. Ancak sitenizi daha çok ön plana çıkarmak için SEO hizmetlerimizden faydalanmamız gerektiğini unutmayın. SEO hizmetimizi buradan inceleyebilirsiniz.

 • Sitenize ilgili araçları kurarak, gelen ziyaretçilerin verilerini sizlere aynı şekilde ileterek web sitenizin performansını değerlendirmenizi sağlıyoruz.

 • Daha fazla detaylı bilgi için bizimle iletişime geçerek ücretsiz bilgi ve fiyat alabilirsiniz.