Profesyonel Google Reklam Danışmanlığı

Google reklamları ve araçlarını etkin kullanarak sizler için reklamlarınızı yönetiyoruz. İşletme veya mağazanızın ürün ve hizmetlerini tanıtmak adına Google en çok aranan kelimeleri analiz edip, bu kelimeler üzerinden etkili reklam kampanyaları düzenliyoruz.

Google reklam danışmanlığı sizin yerinize reklamlarınız profesyonel şekilde hazırlayan, yöneten, takip eden ve geliştiren hizmet sunar. Böylece siz işinize odaklanırken bizde reklamlarınız ile size daha fazla müşteri sunarız.

Dilerseniz daha önce kendiniz bir reklam kurgusu veya kampanyası hazırladıysanız, size danışmanlık vererek reklamınızı daha düşük bütçeler ile daha verimli hale getirmenizde yardımcı olabiliriz.

google.png
google-ads.png
google-reklam.png

Google Reklamları

Google'da reklam vererek neleri hedefleyebiliriz?

marka-bilinirligi-olusturma.png

Marka Bilinirliği Oluşturma

web-site-tiklamalari .png

Web Sitesi Tıklamaları

telefon-aramalari.png

Telefon Aramaları

form-doldurma.png

Bilgi Formu Doldurma

konumunuzu-one-cikarma.png

 Konumunuzu Öne Çıkarma 

Eğer bir ürün veya hizmet satıyorsanız müşterilerinize bunları tanıtmanız gerekir. Google size daha çok müşteriye ulaşmanız için onlara özel reklamlar göstermenizi sağlar. Böylece düşük bütçeler ile daha fazla müşteriye ulaşarak ürün ve hizmetlerinizi kolayca tanıtabilirsiniz.

Google'ın farklı reklam türleri vardır. Bunlardan en çok tercih edileni arama ağı reklamlarıdır. Bu şekilde Google'da ürün veya hizmetinize yakın arama sorguları yapan kullanıcılara sizin hazırlamış olduğunuz reklamlar sunulur.

Görüntülü reklam türü ile belirli ölçülerde hazırlanmış görsellerinizi Google reklamı alan sitelerde kullanıcılara tanıtabilirsiniz. Bu reklam türü daha çok web sitenizi ziyaret eden kullanıcılara yeniden pazarlama (remarketing) olarak sunulması daha fayda sağlayacaktır.

Youtube, Google bünyesinde yer alan dünyanın en popüler video sitesidir. Aynı şekilde Youtube'da ürün ve hizmetlerinize ait videolar ile reklam vererek hem video izlenme sayılarınızı arttırabilir, hem de web sitenize daha fazla kullanıcı ve müşteri çekebilirsiniz.

Google reklamı nasıl verebilirim?

Google'ın reklam verme aracı Google Ads ile web sitenizin, Youtube kanalınızın ve yerel işletmenizin reklamlarını verebilirsiniz. Google'da reklam vermek için bir bir Gmail hesabına sahip olmalı ve bu hesapla Google Ads'de hesap açmalısınız. Hesap açmak tamamen ücretsiz olup, reklam bütçenizi belirledikten sonra reklam içeriklerinizi hazırlayıp reklamlarınızı verebilirsiniz.

Google reklamı vermek ücretli mi?

Evet, Google'da reklam vermek ücretlidir. Reklamlarınızı aylık bazda yayınlarsınız. Ancak istediğiniz zaman reklamların yayınlarını durdurabilirsiniz. İlk olarak Google Ads'e reklama ayırdığınız bütçe tutarı kadar bir ödeme yaparsınız. Daha sonra bir reklam kampanyası oluşturur ve bu kampanya için günlük ve aylık bir bütçe planlaması yaparsınız. 

Google reklam ücretleri ne kadar?

Google'da reklam vermenin net bir ücreti asla olmaz. Ancak reklam ücretleri reklamınızın tıklanma, yani web sayfanızın ziyaret edilmesi üzerinden ücretlendirilir. Bu ücretler genelde 0,50-5,00 TL arasında değişir. Reklamların fiyatları 2 şekilde belirlenir. Reklamın kalitesi ve reklamını verdiğiniz sitenin kalitesi. Her bir arama sorgusu bir anahtar kelimedir ve ücretleri vardır. Bu ücretler üzerinden reklam verenler açık arttırma sistemi ile fiyat teklifi verir. En yüksek teklifi veren arama sorgusu anahtar kelimede ilk önce çıkmayı kazanır.

Ancak, bu durum sadece en fazla ücreti vermekle bitmez, o anahtar kelime ile ile sitenize gelen kullanıcılar içinde iyi bir sayfa deneyimi sunmalısınız. Kısacası reklamınıza tıklayan kullanıcı sitenizde aradığını bulabilmelidir. Aksi taktirde en yüksek fiyatı siz vermiş olsanız bile reklamlarınız gösterilmeyecektir.

Google reklamı nasıl hazırlanır?

Google'da reklamları sizde hazırlayabileceğiniz gibi, hazırladığınız reklamlardan verim almanız çok düşük olur. Bunun nedenleri reklam metinlerini doğru hazırlamak ve reklamlar için doğru anahtar kelimeleri seçmekten geçer. Eğer bu işte bilgili ve tecrübeli değilseniz reklamlarınızdan verim alamadığınız gibi paranızı da boşa harcamış olursunuz.

Google reklamları hazırlanırken ürün ve hizmete dair Google'da en çok aranan anahtar kelimeler baz alınır. Daha sonra bu anahtar kelimelere uygun hizmetlerin yer aldığı web sitesinin ilgili sayfalarına bağlantılar sağlanır. Son olarak anahtar kelime ve ilgili sayfaya uygun reklam başlıkları ve reklam metinleri hazırlanır.

Böylece ilgili anahtar kelime ile önceden hazırlanmış reklamınızı gören kullanıcı, reklamınızı tıklayarak ilgili sayfaya yönelir. Sizde o sayfa yer alan ürün ve hizmetlerinizi tanıtmış olursunuz.

Google reklamınızı biz nasıl yapıyoruz?

  1. İlk olarak reklam verilmesini istediğiniz ürün ve hizmetlere yönelik rakip araştırması yapıyoruz.

  2. Daha sonra web sitenizi inceleyerek oluşturabileceğimiz en iyi reklam kurgularının planını yapıyoruz.

  3. Ürün veya hizmete yönelik anahtar kelimeleri araştırıyoruz.

  4. İlgili anahtar kelimelere en uygun web sayfalarınızı seçiyoruz.

  5. Web sayfası içeri ve anahtar kelimeler ile uyumlu reklam metin ve başlıkları yazıyoruz.

  6. Son olarak reklamınıza ait metin içerikleri yanında ek uzantılar adı verilen alternatif reklam metinleri hazırlıyoruz.

  7. Tüm bunlardan sonra reklam bütçenizi belirleyip reklamınızı yayınlıyoruz.

  8. Yayınlanan reklamdan aldığımız verileri analiz ederek reklam iyileştirmesi yapıyoruz.

Negatif anahtar kelimeler

Yayınlanan reklamlarınız için anahtar kelimeleri seçtiğimiz taktirde kullanıcılar bu anahtar kelimelere benzer sorgulamalar yaptığında sizin reklamlarınızı görür.

Negatif anahtar kelimeler ile yapılan sorguların sonucu olarak, yanlış tıklamalar almamak adına istenmeyen kelimelere reklamlarımızı kapatırız. Böylece istenmeyen kelimeler ile gelen tıklamalar sonucu oluşan reklam bütçe kaybının önüne geçmiş oluruz. Bu şekilde bütçenizi en doğru kişiye en doğru reklamı vererek daha verimli değerlendiririz.

marka.png

Markayız

Oğuz Sarıkaya bir markadır. Marka olmak bize, marka ile çalışmak işletmenize değer katar. Güven bizim için en önemli değer.

fatura.png

Faturalandırma

Almış olduğunuz tüm hizmetler, adınıza yada işletmenize yasal olarak faturalandırılır. Faturalarımızın tamamı e-arşiv faturadır.

kredi-karti.png

Ödeme Kolaylığı

Ödemelerinizi kredi kartı ile peşin fiyatına 3 taksit, toplamda 12 takside kadar yapabilirsiniz. Havale/Eft seçeneği mevcut.