Google Haritalar

Eğer yerel bir işletme veya mağazaya sahip iseniz Google haritalar ile daha fazla müşterinin sizi ziyaret etmesini sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda telefon araması alarak hizmetlerinizi gerçekleştirebilir, internet sitenizi tanıtarak randevular oluşturabilirsiniz. Web sitenizden ürünler satabilir, müşterilerinize bir çok farklı kanaldan ulaşmak yerine tek bir kanaldan çok daha kolay ulaşabilirsiniz.

google-harita.png

Google Harita Nedir?

Google tarafından geliştirilen harita uygulaması sayesinde, ülke ve bölgede bulunan işletme veya mağazalar lokasyonlarını kolaylıkla kayıt edebilir. Google haritalara kayıt yapmak tamamen ücretsizdir. Ancak açılan her kayıt işleminin onaylanması gerekir. Bu onaylanma süreci iki farklı yolla yapılabilir. Bunlardan birincisi, işletmenizi kayıt ettikten sonra işletme adresinize gönderilen doğrulama kodunu girerek doğrulama işlemini gerçekleştirmektir. İşletme doğrulama kodunun size ulaşması yaklaşık 14 gün sürebilir. İkinci doğrulama ise hızlı doğrulamadır. Doğrulama kodunun size ulaşmaması durumunda veya ulaşmadan doğrulama yapmak isterseniz, işletmenize ait görseller ile bunu yapabilirsiniz. Aynı şekilde google yetkililerinin sizi görüntülü araması ile de işletmenizin doğrulamasını hızlı bir biçimde gerçekleştirebilirsiniz.

Google Haritanın Faydaları Nelerdir?

Eğer bir yerel bir işletme veya mağazanız var ise müşterilerin ziyaretleri için mağazanızı kolayca bulmak oldukça önemlidir. Bu sayede müşterileriniz ile kolayca iletişim halinde olabilirsiniz. Aynı zamanda işletmenize ait telefon numarası ve internet adresinizi de paylaşarak daha fazla etkileşimde bulunabilirsiniz. Böylece işletme veya mağazanıza ait tüm genel bilgileri tek bir yerde dijitalde sergileyebilirsiniz.

Google Harita SEO Nedir?

Yerel işletme veya mağaza lokasyonunu Google’a kayıt ettikten sonra en önemli olan husus, konumun amacına yönelik olmasıdır. Bu bağlamda harita kaydındaki metin ve bağlantılar doğru bilgileri içermelidir. Bu sayede kullanıcılar, aradıkları ürün veya hizmete göre Google tarafından doğru lokasyona yönlendirilecektir. SEO (Arama Motoru Optimizasyonu), Google’ın sunmuş olduğu hizmetlerin bizi daha iyi tanımasını ve kullanıcılara daha uygun olduğunu kanıtlamak için dijital veriye dayalı yapılan çalışmaların tümüdür. İşletmeniz için Harita SEO veya Yerel SEO hizmeti ile işletmenizi müşterilerinize en uygun şekilde optimize ediyoruz. Böylece sunmuş olduğunuz ürün ve hizmetleri Google’da arayan kullanıcılara çok daha hızlı ve kolay ulaşabilirsiniz.

google-harita.png

Google Harita Kaydında Farklı Olarak Neler Yapıyoruz?

Google harita kaydı her ne kadar ücretsiz olsa bile, binlerce harita kaydı açan işletme ve mağazalar olduğunu unutmayın. Önemli olan kullanıcıları mümkün olduğunca sizin konumunuza yönlendirmek. Bu amaçla harita kaydınızı oluşturmak tek başına yeterli olmadığı için, oluşturulan kaydınızı daha üst seviyelere taşımak için çalışıyoruz. Ürün veya hizmetinize yönelik içerikler hazırlayıp, hazırlanan içerikleride verilere dayalı tasarlıyoruz. Kullandığımız SEO araçları ile en çok tercih edilen ve arama hacmi yüksek anahtar kelimeleri tespit ederek çalışmalarımızı bu veriler ile güçlendiriyoruz.

Google Harita İçin Reklam Vermek

Haritalardaki konumunuz için Google’da yerel reklamlar verebilirsiniz. Böylece rakiplerinizden daha fazla öne çıkarak sizi arayan müşterilere ilk siz ulaşırsınız. Başarılı açılan bir harita kaydının SEO ile güçlendirdikten sonra verilen reklamlar, çok düşük maliyetler ile çok daha fazla insana ulaşmanızı kolaylaştırır. Özellikle sektörde sizin gibi birçok işletme veya mağaza var ise, özellikle yakın çevrenizde sayıları daha fazla ise reklam vermek en başarılı sonuçları verecektir.